Vzkazník

Zde můžete zanechat vzkaz viditelný přímo na stránkách, komentovat příspěvky jiných či nahlásit jakoukoliv chybu a problém týkající se stránek.

Váš prostor na vzkazy

Datum: 15.02.2015

Vložil: Marco

Titulek: Otázka..

Ahoj :) Dá se v RPG makeru VX ACE nějak nastavit ukládání hry?
Asi bys neudělal tutoriál na tyto programy, že? :( :) :) :)

Datum: 17.02.2015

Vložil: feryk

Titulek: Re: Otázka..

Ahoj. Co přesně myslíš tím nastavit? Ukládání lze vypnout, zapnout, změnit údaje co se ukládají, lze měnit počet možných save souborů i přidávat náhledy, odehraný čas, počet zobrazených savů apod..
Na tutoriály bohužel není čas. :-(

Datum: 21.02.2015

Vložil: Marco

Titulek: Re: Re: Otázka..

Jo, už sem to trochu pochopil :) Hrál sem hru, kde bylo ukládání vypnuté a jen sem se bál, že RPG maker ukládání nepodporuje.

Ještě bych se chtěl zeptat, jestli nevíš o nějakém tutoriálu (klidně i anglicky) kde by byl vysvětlen Battle system, který používáš u tvé hry ToW :) Já bohužel nacházím jen návod na takový ten Tahový battle system, kde máš menu (zaútoč, použij kouzlo, použij item, uteč, atd.) a ten se mi osobně moc nelíbí :) :)

Datum: 21.02.2015

Vložil: feryk

Titulek: Re: Re: Re: Otázka..

jj, rpg maker podporuje ukládání v pohodě. ;)
Co se týká battle systému přímo ve hře, tak na to tutoriál asi neni. Klasický tahový systém je defaultní a neni potřeba dělat nějaké extra změny, ale akční systém je už záležitost širší změny scriptů. Na internetu určitě najdeš několik ABS systémů k dispozici, které někdo udělal a dal k využití. Já cizí scripty nepoužívám, vytvářim si svoje vlastní, takže ti neřeknu, jak přesně ty jiné systémy fungují. ;) Ale jak říkám, je to záležitost scriptů, takže pokud se nevyznáš ve scriptování, tak spíš koukni na ty hotové. Oblíbenost systému je tak půl na půl bych řekl. ;)

Datum: 10.12.2013

Vložil: A random Dwarf out from nowhere

Titulek: A random Title out from your system

Černé pozadí na stránky je příšerné, jen abys veděl.

Datum: 12.12.2013

Vložil: feryk

Titulek: Re: A random Title out from your system

Tak je jasné, že se všem líbit nebude ;) Ale já to tak chtěl, už sem to tak měl i na jiný stránce a líbilo se mi to, pro "herní" věci mi to vyhovuje. O světlém pozadí či bílém sem ani neuvažoval. ;)

Záznamy: 1 - 6 ze 6

Přidat nový příspěvek